KEPEZ

Tütüncü, “Hemşehri dernekleri şehre büyük katkı sunuyor”

Tuzlukçu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin hizmet binasının açılında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehre çok büyük katkılar sunan hemşehri derneklerinin her zaman yanı başında olduklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Tuzlukçu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin hizmet binasının açılış törenine katıldı. Açılış töreninde, duygu ve düşüncelerini dile getiren Başkan Tütüncü, konuşmasına, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nü kutluyarak başladı. Tuzlukçu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin daha öncede kuruluş heyecanını birlikte yaşadıklarını dile getiren Başkan Tütüncü,  “Bu güzel ana birlikte tanıklık ettik. Konyalı hemşehrilerimiz gibi, imkanlarımızı Tuzlukçu hemşehrilerimize de sunduk ve onlarla beraber bu güzel dernek merkezini var ettik.“ dedi.

ŞEHRİMİZE NEFES OLUYORLAR

Hemşehri derneklerinin şehre çok büyük katkılar sağladığını bildiren Başkan Tütüncü, “Hemşehri dernekleri, kendi aralarındaki dayanışmayı tesis etmeleri açısından hayati bir öneme sahiptir. Örneğin, Tuzlukçu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, hemşehrilerimize sosyal yardımlaşma, dayanışma, kültür etkinlikleri ortaya koyarak gurbette yabancı olmadıklarını, yalnız olmadıklarını hissettirmek amacına yönelik çalışmalar yapıyor. Hemşehri derneklerimizi ikinci önemi ise; Antalya gibi Türkiye’nin değişik yerlerinden farklı bölgelerinden insanların yaşadığı bu dünya kentine geldiklerinde bölgelerinin kültürlerini yansıtmaları bakımından da şehrin kozmopolitik yapısına güzel bir renk katıyorlar.  Hemşehri derneklerimiz bu anlamda da şehrimizin sosyal hayatına nefes oldukları, ses oldukları, his olduklarını ifade etmek isterim. “diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını tamamlarken bütün hemşehri derneklerinin yanı başında olduklarını da sözlerine ekledi.